HomeАвтосвітСША: Ціни на бензин б'ють історичні рекорди

США: Ціни на бензин б’ють історичні рекорди

Середня ціна галону бензину в США вперше в історії перевищила позначку 5 доларів, повідомила Американська автомобільна асоціація (AAA). Ціни зростають майже безперервно вже більше місяця.

За даними CNN, субота є 15-м днем ​​поспіль, коли середня ціна галону (3,78 літра) палива побила всі рекорди. За даними Бюро трудової статистики (BLS), індекс цін на бензин зріс майже на 50% за останні 12 місяців, став одним із основних факторів найвищої інфляції за більш ніж 40 років.

У п’ятницю глава Мінфіну Джанет Йєллен визнала, що зниження цін на пальне найближчим часом є малоймовірним. Тим часом інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує подальше зростання, прогнозуючи, що ціна бареля сирої нафти Brent цього літа досягне 140 доларів проти поточної ціни 121 долар.

Президент звинувачує компанії

Президент США Джо Байден звинуватив у п’ятницю великі паливні компанії, такі як Exxon Mobil, у штучному завищенні цін. На його думку, вони навмисне скоротили виробництво, щоб збільшити прибуток від продажу.

Інфляція у Сполучених Штатах досягла 8,3 відсотка і, як очікується, залишиться високою. Джо Байден закликає Конгрес вжити заходів щодо зниження цін на продукцію та боротьби з судноплавними компаніями, які використовують обмежені можливості та завищують ціни на послуги.

За даними Бюро трудової статистики США (BLS) у п’ятницю, основними драйверами інфляції стали ціни на енергоносії, продукти харчування та оренду, які за місяць зросли на 3,9% та 1,2% відповідно. та 0,6 відсотка Без урахування енергії та продуктів харчування індекс споживчих цін зріс на 0,6%. у травні та на 6%. протягом 12 місяців.

Очікується відповідь ФРС

У відповідь на високу інфляцію минулого тижня Федеральна резервна система підвищила процентні ставки на 0,5 пункту і, за даними Wall Street Journal, ймовірно, ухвалить рішення щодо такого підвищення ставок наступного тижня.

Свіжі новини

Схожі новини