HomeАвтосвітToyota, Hyundai та інші: у Росії зросла кількість угонів (список машин)

Toyota, Hyundai та інші: у Росії зросла кількість угонів (список машин)

У Росії різко зросла кількість угонів, знімають колеса, дзеркала, скручують фари (список машин)

На 10% зросла кількість угонів у першому кварталі 2022 року, повідомили у Російському союзі автостраховиків (РСА). Йдеться лише про застраховані за ризиком «викрадення» за каско: всього викрадачі викрали 264 таких автомобілі. При цьому, як попередили в РСА, згідно з наявними у них даними від МВС Росії, загальна кількість угонів за цей час зросла відразу на 20%. І до літа страховики очікують на загострення ситуації.

Як попередили в РСА, марками, що найбільш викрадають, за їх статистикою стали Kia і Hyundai. Страховики пояснили, що їх переважно викрадали з метою розбору на запчастини. Найкращою моделлю став Hyundai Santa Fe.

Що стосується дорожчих моделей, то вони наражаються на інші ризики – у них знімають колеса, відривають дзеркала і скручують фари. Окрема проблема – каталізатори у каршерингових автомобілів. Як повідомили в РСА, ці автомобілі порушники піднімають на домкратах, вирізують деталі та продають елементи на металобрухт за 40-50 тис. руб.

У РСА попередили на нещодавньому круглому столі, присвяченому новинам у галузі автострахування, що страховики найближчим часом можуть переглянути свою політику щодо вартості страховки за каско.

За даними компанії ТСК, “найкращею” маркою в першому кварталі 2022 року стала Hyundai. Друге та третє місця в антирейтингу ТСК розділили Kia та Toyota. Найбільша кількість угонів було зафіксовано у Московській області (37,5%) та Москві (25%). Також Hyundai часто крали у Смоленській, Kia – у Свердловській, а Toyota – у Воронезькій областях (приблизно по 12%).

Toyota, Hyundai та інші: у Росії зросла кількість угонів (список машин)

Такі самі лідери були у підсумковому рейтингу за 2021 рік.

Серед Hyundai найбільшим попитом у автовикрадачів користувався кросовер Santa Fe, а також Solaris і Creta. Найкращими автомобілями Kia стали Rio, Rio X-Line і Sportage, у Toyota це були Land Cruiser і Camry», – повідомили у ТСК.

У «Совкомбанку Страхування» заявили, що тренду зі зростання угонів вони не спостерігають. За статистикою страховика, за 2022 найбільш вкрадені стали:

Hyundai Tucson – 34%
Kia Sorento – 18%
Mitsubishi Outlander – 16%
Peugeot Boxer – 16%
Hyundai Sonata – 16%

«По трендах поки що можна тільки сказати, що топ по угонах — марка Hyundai. Але з початку року минуло небагато часу. На ситуацію накладається нестабільна ситуація у країні. До питання власності стали уважніше ставитися як автовласники, і страховики. Тому що навіть якщо водії отримають відшкодування після викрадення, то буде досить складно купити автомобіль за розумні гроші», — зазначили у «Совкомбанку Страхування».

Свіжі новини

Схожі новини