HomeАвтосвітВ Audi розповіли, як будуть перетворювати розбите автомобільне скло для нових машин

В Audi розповіли, як будуть перетворювати розбите автомобільне скло для нових машин

Audi тестує пілотну програму, яка перетворює розбите скло на нове. Це спільний проект Audi, Reiling, Saint-Gobain Glass та Saint-Gobain Sekurit.

Автомобільні стекла, що тріснули часто стають проблемою для переробника. Замкнутого циклу переробки для пошкодженого автомобільного скла поки що не існує. Audi та її партнери зараз проводять дослідження в цій галузі в рамках спільного пілотного проекту.

Компанії хочуть перетворити пошкоджене автомобільне скло на матеріал, що переробляється для серійного виробництва, і розробили для цього багатоетапний процес.

Спочатку автомобільне скло подрібнюють, всі нескляні домішки, такі як залишки клею, відсортують. Отримані таким чином скляні гранули переплавляють та переробляють у нове плоске скло. Потім із цього плоского скла формується нове автомобільне вікно. Якщо цей пілотний проект виявиться успішним, скла, виготовлені таким чином, використовуватимуться в моделях серії Audi Q4 e-tron.

Це досить екологічний процес. Переробка означає, що для виробництва скла в цілому потрібно менше енергії та сировини, скорочується потреба в первинних матеріалах, таких як кварцовий пісок. При цьому зберігаються всі властивості високоякісного автомобільного скла. Також рециклінг позитивно впливає на викиди CO2: у порівнянні з виробництвом нового скла під час переробки виділяється на 30% менше вуглекислого газу.

У пілотному проекті Audi планує використати близько 40 тонн переробленого автомобільного скла.

Свіжі новини

Схожі новини