HomeТехнологіїДо 2025 року більшість електромобілів перейдуть на 800 вольт

До 2025 року більшість електромобілів перейдуть на 800 вольт

Більшість електромобілів на ринку сьогодні використовують 400-вольтову архітектуру, але до середини десятиліття це може змінитися. В даний час деякі виробники використовують більш високу, 800-вольтову, напругу: Audi, Porsche, Hyundai та Kia, всі з яких є партнерами Rimac Automobili. Єдиним винятком є ​​Lucid Air, який використовує 900 вольт завдяки власній технології.

Робота при вищій напрузі дає електромобілям незрівнянну швидкість зарядки і, отже, менше часу на станціях, що робить їх привабливими для потенційних клієнтів. Всі машини вищезгаданих марок потенційно можуть заряджатися на станціях до 350 кВт, але поки що жодна з них цього не робить, за винятком Lucid.

Пікова потужність заряджання Porsche Taycan становить 270 кВт, тоді як у Kia EV6 максимальна потужність становить 240 кВт. Lucid Air може досягати верхніх 350 кіловат, але тести ряду носіїв досягли саме 300. Але це досить вражаючі цифри, що роблять американський автомобіль найшвидшою зарядкою досі.

До 2025 року більшість електромобілів перейдуть на 800 вольт

Як уже згадувалося, більшість електромобілів мають 400-вольтову архітектуру, але, за даними Automotive News, це триватиме недовго. Постачальники автомобілів старанно працюють над 800-вольтовою технологією, і виробники, які нині не використовують її, очікують представити її до 2025 року, або, принаймні, більшість із них.

У розмові з Automotive News Дірк Кессельбургер, голова відділу електроприводів у GKN, одному з найбільших постачальників, сказав: «У 2025 році більшість електромобілів працюватимуть при напрузі 800 вольт, оскільки Hyundai довела, що це можна застосувати і конкурентоспроможно за ціною».

За словами джерел видання, подібної думки дотримуються й інші високопоставлені менеджери таких компаній, як Vitesco та BorgWarner. Головний інженер останнього Гаррі Хастед сказав, що “800-вольтовий сектор зростає швидше, ніж ми очікували кілька років тому, і ми бачимо великий інтерес з боку наших клієнтів”.

До 2025 року більшість електромобілів перейдуть на 800 вольт

Основною перевагою 800-вольтової технології є теоретичне скорочення часу зарядки на 50%. Олександр Райх із Vitesco пояснює просто: «Подвоюючи напругу та маючи той самий струм, ви отримуєте вдвічі більше енергії у транспортному засобі. Немає необхідності в 1000 км пробігу для електромобіля, якщо час заряджання досить швидкий».

Схоже, виробники та постачальники автомобілів дійшли єдиної думки, що майбутнє електромобілів — за 800 вольт, хоча деякі компанії розглядають заміну акумуляторів як скорочення часу роботи в режимі очікування. Але якщо процес заряджання справді стане дуже швидким, то навіть заміна акумулятора буде зайвою.

Свіжі новини

Схожі новини