HomeТехнологіїЕксперти розповіли скільки часу потрібно, щоб зарядити електромобіль

Експерти розповіли скільки часу потрібно, щоб зарядити електромобіль

Скільки часу потрібно, щоб зарядити електромобіль? Ну, це залежить від машини… і від зарядної станції… і від того, скільки інших машин до неї підключено… і від того, наскільки розряджена батарея… і, так, час теж має значення. Якщо зарядка звичайного автомобіля схожа на дитячу гру, то зарядка електромобіля більше схожа на 3D-шахи або слово із 10 літер із Scrabble, пише Кайл Сток для Bloomberg.

Майте на увазі, що, в принципі, це не повинно бути так складно. Для кожної конкретної моделі автомобільні компанії вказують, скільки електроенергії можуть поглинути і як швидко — у кращому разі. Отриманий графік називається кривою заряду. З першого погляду він може відповісти на більшість питань втомленого шляховика, який намагається зрозуміти, де зупинитися і як довго заряджати свою машину.

“Ця крива дає вам уявлення про те, коли заряджати машину”, – сказав Том Мелоні, у якого є канал на YouTube з порадами щодо заряджання електромобілів. При цьому вісь X показує ступінь заряду акумулятора за шкалою від 0 до 100%, а вісь Y показує, скільки електроенергії споживає автомобіль за один раз. Коли акумулятор майже повністю розряджений, він заряджається повільніше.

Проблема в тому, що для того, щоб знайти ці графіки, потрібно переглянути кілька відеороликів або покопатись у надрах інтернету у пошуках кількох галузевих консультантів. Криві зарядки поки що недоступні для широкої публіки, принаймні для автовиробників.

“Я думаю, що вони турбуються про те, щоб зробити свої електромобілі надто складними”, – сказав Молоні. Натомість автовиробники намагаються перетворити цей спектр дуже тонких даних на кілька швидких точок даних, зосередивши увагу на кілометрах і хвилинах, а не на тому, скільки електронів споживає машина за певний період часу.

Porsche, наприклад, каже, що батарея Taycan заряджається з 5% до 80% за 22,5 хвилин. Ford Motor, зі свого боку, стверджує, що батареї електромобілів за цей час збільшують свій заряд з 15% до 80%. Kia EV6 заряджає акумулятор із 10% до 80% за 18 хвилин. Автовиробники можуть впоратися з математикою, але без стандартного зразка порівняння утруднено.

“Скрізь так. Це стало чимось на зразок нового конкурентного поля битви. Оскільки асортимент електромобілів продовжує зростати, майбутнє ринку — по суті, переможці та автомобільні промисловості, що програли, в цілому — багато в чому визначатиметься тим, наскільки швидко і надійно розвиватимуться ці машини». , – Сказав Стів Косовскі, давно менеджер з перспективного планування та стратегії в Kia America.

“Проблема не так у пробігу, як у часі зарядки”, – сказав Чарльз Пун, технічний директор Ford Motor. Однак споживачі не отримують у цьому відношенні повністю прозорої картини, намагаючись визначити, який автомобіль найкраще відповідає їхнім потребам. І не помиляйтеся, любителі електромобілів, здається, хочуть отримати більше інформації.

Свіжі новини

Схожі новини