ГоловнаАвторинокРинок уживаних автомобілів у Західній Європі руйнується

Ринок уживаних автомобілів у Західній Європі руйнується

Дата:

Новини по темі

Tesla у II кварталі знизила постачання автомобілів на 18%

Американський виробник електромобілів Tesla скоротив постачання у другому кварталі...

В Європі нова проблема: Старі авто дорожчають, а на нові люди не мають грошей

Уживані автомобілі в Європі дорожчають, і люди не мають...

Tesla підвищила ціни на свої моделі у всьому світі

Американський виробник електромобілів Tesla знову підвищив відпускну вартість своїх...

Ринок уживаних автомобілів у багатьох країнах Західної Європи починає руйнуватися. Про це заявила державна організація Фламандського співтовариства з посиланням на дані Mobility Federation Traxio.

Як це не дивно, це пов’язано з війною в Україні. Робиться висновок, що уживані автомобілі у віці від семи років і старше традиційно не завжди цікавили «західників» і тому зазвичай експортуються, переважно, до країн Східної Європи, таких як Польща, Румунія, Болгарія, країни Балтії, Білорусь та Україна. А оскільки попит там останнім часом різко впав, бельгійські продавці починають зазнавати збитків. Олії у вогонь підливає той факт, що нещодавно вживані автомобілі значно подорожчали.

Експерти наводять приклад: якщо ви сьогодні вирішите замінити старий автомобіль із залишковою вартістю 5 000 євро на нову модель вартістю 15 000 євро, ви заплатите в середньому на 3 000 євро більше, ніж раніше цього року.

Менше думок про нові автомобілі

“Той факт, що старі автомобілі в наші дні дорожчають, легко пояснити: старих автомобілів стає все менше і менше”, – сказав Анрі де Амптен, керуючий директор CIAC. «В автосалони надходить дуже мало нових автомобілів, тому люди продовжують їздити на своїх нинішніх автомобілях, не дивлячись на автосалони. Тому на ринку спостерігається невеликий наплив уживаних моделей».

За словами експерта, сьогодні споживач шукає дешевші варіанти, аніж раніше, але знайти такі автомобілі, на жаль, практично неможливо. «Є ще одна проблема, – каже Анрі де Амптен. – Ми експортуємо старі автомобілі до Східної Європи через бельгійських дилерів, які працюють безпосередньо з покупцями із регіону. Проте через бойові дії на території України попит майже повністю припинився і зараз є великі проблеми з логістикою.

Ринок уживаних автомобілів у Західній Європі руйнується

Виставкові зали порожніші, ніж будь-коли

«Ціни на відносно нові вживані автомобілі постійно зростають, – сказав Філіп Райлант із Федерації мобільності Traxio. – Такі машини залишаються здебільшого на внутрішньому ринку Бельгії та інших країн ЄС. При цьому за останні 6 місяців вони зросли на 15%. Звичайно, багато залежить від віку автомобіля, марки та пробігу, але в будь-якому випадку заміна восьмирічної машини на нову двохрічку, наприклад, вже не так вигідна, як це було. Люди стали утримуватись від таких замін».

На думку Де Хемптіна існує ще один так званий внутрішній фактор. “У березні замовлень на нові автомобілі було значно менше”, – сказав експерт. – Зростання рахунків за електроенергію та загальна інфляція, безумовно, утримують людей від, начебто, традиційних покупок. Корпоративні продажі також скоротили до мінімуму. Ось чому сьогодні у дилерських центрах дуже тихо».

Багато старих автомобілів їдуть до Африки

За даними Autozeitung, більш ніж половина з 14 мільйонів вживаних автомобілів, експортованих у період з 2015 по 2018 рік, були відправлені на африканський континент, а менша частка — до Східної Європи, Азії, Латинської Америки та Близького Сходу. Дослідження, проведене урядом Нідерландів, показало, що вік більшості автомобілів, що експортуються до Африки, становить від 16 до 20 років, а це означає, що вони навіть не відповідають нормам викидів Євро-4.

Ринок уживаних автомобілів у Західній Європі руйнується

Проблеми з дизелем

Експерти кажуть, що експорт дизельних автомобілів з Європи значно збільшився в останні роки. Причина в тому, що уживані дизельні двигуни стає все важче продавати в Німеччині, особливо з нормами вихлопу Євро 5 та нижчими. “Слід визнати, що вживані дизелі цього стандарту більше не продаються”, – сказав Курт Крюгер, голова гамбурзького автосалону Dello.

«Минулого року було експортовано 226 530 дизельних автомобілів. П’ять років тому було 142 186 продажів», – сказав Крістіан Кілле, професор логістики з Вюрцбурга. Проте за останні 5 років експорт таких машин до Східної Європи і навіть до процвітаючої Австрії потроївся. А для Італії, де традиційно багато дизельних моделей, постачання подвоїлося.

Зовсім по-іншому у Німеччині. Там у лютому 2022 року продаж уживаних дизельних версій, що відповідають стандарту Євро-5, впав на 26%. В той час, як бензиновий двигун знаходить нового власника в середньому через 83 дні після запуску, покупець дизельного автомобіля знаходить покупця в середньому через 102 дні. Такий тривалий період невигідний для продавців.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини