HomeАвтосвіт133 000 електромобілів було куплено за субсидією в Німеччині, а потім експортовано

133 000 електромобілів було куплено за субсидією в Німеччині, а потім експортовано

Як повідомляє Financial Times, понад 133 000 електромобілів, що субсидуються німецькими платниками податків, у тому числі тисячі автомобілів Tesla, було експортовано за кордон після того, як покупці скористалися схемою стимулювання країни. У 2016 році в Німеччині було введено схему субсидування, покликану зробити ці автомобілі більш доступними для простих людей. І з того часу на гранти було витрачено щонайменше 4,6 млрд євро.

У червні 2020 року становище було скориговано та збільшено державну премію. На купівлю суто електричних автомобілів уряд гарантує субсидії до 9000 євро, а на гібриди, що підключаються, — 6750 євро. Ці тарифи діють і сьогодні, але півтора місяці тому ділове видання Handelsblatt повідомило, що правляча коаліція передбачає різке зниження пільг із 2023 року.

За даними Financial Times, із 890 000 зареєстрованих у Німеччині за останні 10 років електромобілів, більша частина яких була куплена на гранти, в країні залишилося лише 756 517. Різниця становить 133 483 одиниці і це офіційні дані. Хоча невелика кількість автомобілів, що бракують, буде виведена з експлуатації, більшість з них була продана в сусідні країни з прибутком.

Матіас Шмідт, берлінський аналітик, який проводив дослідження, сказав: «На той час, коли наприкінці цього року буде зареєстровано мільйонний новий електромобіль, майже п’ята частина цих автомобілів зійде з німецьких доріг за останнє десятиліття. У програші німецький платник податків, який опосередковано субсидує чисте повітря у містах за межами країни».

Вважається, що багато з автомобілів, що субсидуються, опинилися в Данії, де тарифи на купівлю нових автомобілів зробили електромобілі дорожчими, ніж у сусідніх країнах, протягом декількох років, додав Шмідт.

Дані датської асоціації імпортерів автомобілів De Danske Bilimportører показують, що кількість електромобілів, зареєстрованих у країні, більша за кількість, куплену в Данії, що дозволяє припустити, що багато з них імпортуються.

Шмідт також виявив, що з 98 тисяч Tesla, зареєстрованих у Німеччині до липня цього року, тільки 76 690 залишилися на дорогах країни, а це означає, що кожен п’ятий Tesla залишив німецький ринок. А ще є завод американського виробника у Берліні.

Німецька опозиційна партія Die Linke, яка тривалий час виступала проти схеми субсидування, заявляє, що це піде на користь корпораціям, і завжди заявляла, що стимули «схильні до шахрайства».

“Той факт, що не було навіть річного періоду утримання (до того, як автомобіль можна було продати), – це більше, ніж технічна помилка, і відкриває двері для шахрайства”, – сказав депутат Бернд Ріксінгер. У відповідь на розслідування зловживань цією схемою уряд заявив, що він подвоїть із шести місяців до року термін володіння автомобілями, перш ніж їх можна буде продати.

“Будь-який, хто захоче продати свій субсидований електромобіль менш ніж через рік, повинен буде повернути субсидію”, – йдеться у заяві міністерства економіки Німеччини. «Втрата вартості старого автомобіля через 12 місяців значно вища, тому бізнес-модель перепродажу в інших європейських країнах стане набагато менш привабливою».

При цьому наголошується, що Німеччині потрібен ринок уживаних електромобілів, особливо для покупців із нижчими доходами.

Свіжі новини

Схожі новини