HomeАвтосвітАмериканський автопарк рекордно «постарішав» через брак нових машин

Американський автопарк рекордно «постарішав» через брак нових машин

Американські водії стали експлуатувати наявні автомобілі довше, ніж раніше, через мізерні запаси нових машин у дилерів. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на новий звіт S&P Global. За даними аналітиків, нинішнього року середній вік легкового автомобіля в США становив 12,2 роки – це майже на два місяці більше, ніж у 2021 році. Причин «старіння» автопарку кілька: від пандемії до проблем із постачанням деталей через війну в Україні.

У 2020 та 2021 роках жителі США масово пересідали з громадського транспорту на особистий через побоювання захворіти на коронавірус. При цьому нову машину могли собі дозволити далеко не все, що призвело до сплеску попиту на вторинному ринку та сприяло зростанню середнього віку автомобілів у країні.

На початку нинішнього року ситуація посилилася через великий спалах Covid-19 у Китаї та війну в Україні. Логістика сповільнилася, ціни на перевезення комплектуючих злетіли, а деякі ланцюжки поставок виявилися зовсім розірвані. Це призвело до проблем на місцевих заводах та довгих чергах за новими машинами.

За прогнозом аналітиків, вік автомобілів зростатиме, доки не будуть вирішені проблеми з деталями. Поки що вони продовжують гальмувати виробництво і, ймовірно, продовжать впливати на нього у 2023 році.

Цікаво, що електромобілі, навпаки, злегка «помолодшали»: нинішнього року середній вік батарейних машин у США становить 3,8 року порівняно з 3,9 року 2021-го. З 2016 року він коливається між трьома та 4,1 року.

В умовах дефіциту нових автомобілів низка компаній дозволяє своїм дилерам торгувати вживаними машинами інших брендів. Серед них — Nissan, який таким чином планує зберігати аудиторію у складний період, а також Ford та General Motors.

Свіжі новини

Схожі новини