HomeАвтосвітГлава Intel: криза чіпів нікуди не подінеться до 2024 року

Глава Intel: криза чіпів нікуди не подінеться до 2024 року

За словами Пета Гелсінгера, навесні 2022 стало зрозуміло, що глобальна криза чіпів затягується через обмежені можливості для зростання цього сегменту ринку.

«Ми вважаємо, що загальний дефіцит напівпровідників тепер зрушиться ближче до 2024 року порівняно з нашими раніше оцінками в 2023 році», — сказав Гелсінгер.

Відзначимо, що світова потреба в чіпах зростала всі останні роки, адже світ з кожним роком ставав більш цифровим, а чіпи зараз використовуються абсолютно у всіх галузях. І автомобільна промисловість не є винятком.

Але під час пандемії дефіцит чіпів став відчуватися вкрай гостро: деякі заводи були змушені зупинитися, плюс різко зросли покупки побутової техніки. Водночас збільшився попит на електромобілі та машини зі складними електронними системами, які потребують великої кількості чіпів.

Крім того, на виробництво чіпів у 2022 році позначається і війна в Україні. Наприклад, для лазерів, що використовуються у виробництві чіпів, потрібний неон. А одним із найбільших постачальників цього газу була Україна.

З главою Intel погоджується і керівник автомобільного концерну Stellantis (об’єднує Fiat, Opel, Citroen, Peugeot, Chrysler та інші бренди) Карлос Таварес. «Поставок напівпровідників, як і раніше, дуже мало, ситуація дуже схожа на 2021 рік. Я сказав би, що 2022 рік не принесе серйозних поліпшень», — передає Reuters слова Карлоса Тавареса.

Свіжі новини

Схожі новини