HomeАвтосвітУ Росії випуск легкових автомобілів впав на 72%

У Росії випуск легкових автомобілів впав на 72%

Виробництво легкових автомобілів у РФ у березні 2022 року на тлі масштабних призупинень автозаводів звалилося на 72,1%

У Росії через призупинення роботи автозаводів виробництво легкових машин у березні 2022 р. впало на 72,1%. Загалом минулого місяця з конвеєрів російських підприємств зійшло 40,9 тис. автомобілів. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на дані Федеральної служби державної статистики РФ (Росстат). За даними відомства, це стало рекордним просіданням з квітня 2020 року, коли через пандемію COVID-19 випуск обвалився на 79,2%, до 30 тис. автомобілів.

Щодо першого кварталу 2022 р., то за перші три місяці 2022 р. виробництво легкових автомобілів знизилося на 33,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Усього за перший квартал у Росії було випущено 244 тисячі машин.

На тлі вторгення Росії в Україну низка великих міжнародних автокомпаній вирішили припинити постачання автомобілів на російський ринок. Більше того, автовиробники вирішили заморозити роботу своїх заводів, що знаходяться у Росії. Серед них концерн Volkswagen, Mercedes-Benz, Renault та інші.

Компанії, які вирішили не зупиняти свою діяльність, зіштовхнулися із серйозними логістичними проблемами та були змушені призупинити виробництво або випускати машини в обмежених обсягах.

Раніше стало відомо, що в умовах кризи російським автовиробникам тимчасово дозволять випускати «спрощені» машини, у тому числі без систем ABS та ESP, а також із двигунами зниженого екологічного класу. Передбачається, що перші подібні автомобілі зійдуть з конвеєра АвтоВАЗ вже на початку літа цього року.

За даними АЕБ, у березні 2022 року в Росії було продано 55 129 нових легкових автомобілів, що на 62,9% менше у порівнянні з тим самим місяцем минулого року. Усі без винятку компанії у списку 25 найпопулярніших марок показали суттєве падіння продажів.

Свіжі новини

Схожі новини