HomeАвтосвітВ Росії нову Lada можуть почати збирати на базі ВАЗ-11183

В Росії нову Lada можуть почати збирати на базі ВАЗ-11183

Виробництво автомобілів Lada продовжиться у нових російських реаліях – тільки ці машини за технологією відійдуть на кілька десятків років тому, стверджує “За рулом”. У видання є інсайдерська інформація про те, які зміни будуть потрібні через міжнародні санкції та відсутність комплектуючих.

Через місяць – на початку червня – завод АвтоВАЗ почне випускати модель “Гранта” у “кризовому” вигляді. Це означає не тільки без навігації, але й без елементарних речей на зразок електронної стабілізації (ESP), антиблокувальної системи гальм (ABS) і навіть без подушок безпеки. Насправді це була комплектація старих моделей ВАЗ до середини 80-х.

У зв’язку з розставанням з Renault будуть зняті сучасніші агрегати, які використовувалися в автомобілях Lada. Очікується, що виробництво бестселера “Веста” відновиться восени, але вже з 1,6-літровим восьмиклапанним двигуном ВАЗ-11182. Більше того, це насправді оптимістичний варіант, якщо на той час ситуація з постачанням комплектуючих покращиться. Якщо ні, «Веста» повернеться до агрегату ВАЗ-11183/11186, коріння якого сягає 2004 року. Майбутні хлопці залишаться без другого лямбда-зонду. З погляду екології, це величезний крок назад, зазначає «За рулом».

Очікується нова, досить гола версія “Ниви Легенд”. Виняток такої кількості комплектуючих зробить нові російські автомобілі набагато дешевшими у виробництві, але поки що немає жодних ознак того, що ціна для кінцевих споживачів зміниться, зазначає видання.

По суті, сертифікація нової Lada вимагатиме від влади зміни самого держтехрегламенту на автомобілі, який нині забороняє продаж автомобілів без ESP, ABS та подушок безпеки.

Свіжі новини

Схожі новини