HomeЗакониДо Європарламента поступила пропозиція по забороні продажу авто с ДВЗ

До Європарламента поступила пропозиція по забороні продажу авто с ДВЗ

Пропозиція Європейської комісії продавати лише електромобілі з 2035 року та заборонити бензинові та дизельні автомобілі з тієї ж дати стикається з першою серйозною перешкодою в установах. Транспортний комітет Європарламенту виступив проти такого рішення, і один із його членів, депутат Європарламенту Массіміліано Саліні, наполягав на зміні пакету «Готов до 55 років».

Раніше комісія схвалила висновок щодо регламенту екологічних стандартів викидів транспортних засобів, в якому міститься заклик до автомобілів, зареєстрованих у середині наступного десятиліття, знизити викиди CO2 на 90% замість 100%, як це пропонувалося виконавчою владою ЄС. Це означає, що можна буде використовувати двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ), які, однак, працюватимуть на біопаливі.

Сам Саліні прокоментував, що новий план передбачає «відступи (пільги) для дрібних виробників та систему кредитів та стимулів для альтернативних видів палива для обезуглерожування автопарку», а також зміну методики розрахунку викидів. Останнє означає, що розраховуватиметься не тільки CO2, що викидається моделлю після її виробництва, а й шкідливі викиди за весь її життєвий цикл — від видобутку сировини до потрапляння на дорогу.

Згідно з Eurodupet, зосередження уваги на ендотермічних двигунах, що працюють на нових видах палива, означає надання автомобільним компаніям можливості впроваджувати інновації, зосередивши увагу на відновлюваних джерелах енергії та альтернативних видах палива».

Тепер м’яч переходить на поле іншого комітету Європарламенту – з екології, і лише потім його надішлють на обговорення депутатів. І останнє слово буде за Радою Європи, до якої входять лідери країн ЄС. І саме їм належить остаточно вирішити, яким буде майбутнє автомобіля на Старому континенті.

Свіжі новини

Схожі новини