HomeЛайфхакиЛітрами, на конкретну суму або «до повного»: як краще та вигідніше заправляти...

Літрами, на конкретну суму або «до повного»: як краще та вигідніше заправляти автомобіль

При заправці транспортного засобу на АЗС хочеться залишатися в плюсі. Кожен автомобіліст вибирає найбільш підходящий собі варіант – заправити бак на повну, на певну суму або за кількістю літрів. Виявляється, що кожен спосіб має свої особливості, але який із них вважається найвигіднішим для власника транспорту?

Ще кілька десятиліть тому вважалося, що найкращим варіантом є заправка на певну кількість літрів. Рідкісністю було придбання палива на конкретну суму. Такий підхід виправдовував себе практично. По-перше, тоді не йшлося про високу точність обладнання, яке використовувалося на АЗС. Наприклад, стовпчики старого зразка могли визначати об’єм бензину з похибкою до 500 мл. І всі надлишки, як правило, були направлені у бік автозаправної станції, яка залишалася у плюсі.

Літрами, на конкретну суму або «до повного»: як краще та вигідніше заправляти автомобіль

Тому сплачувати певну суму було невигідно нікому. Умовно, вона покривала 20.9 літра, але в бак надходило лише 20.5 літра. На даний момент автозаправні станції обладнані системами, які з високою точністю визначають кількість потрібного на замовлення палива. Похибка рідко переходить позначку 50 мл. Але навіть зараз при заправці транспортного засобу на табло можна побачити, що колонка не доливає кілька мл. Невелика неточність зберігається, але навряд чи вона сильно вдарить по кишені автомобіліста.

Заправка до повного – ще один варіант, який викликає багато суперечок серед автомобілістів. Багато хто відзначає, що з таким варіантом у бак може поміщатися набагато більше пального, ніж спочатку встановлює виробник. Як правило, таке виникає, коли автомобіліст приїжджає на АЗС із залишками палива. Наприклад, при заявлених 50 літрах у бак вміщується 52 літри.

Літрами, на конкретну суму або «до повного»: як краще та вигідніше заправляти автомобіль

Ситуація пояснюється низкою причин, але найголовніша у тому, що система визначення обсягу бака не регламентується. Її виробник встановлює самостійно. Іноді через температурні розширення в бак, дійсно, може вміщуватися більше заявленого. Якщо розглядати всі три формати оплати на АЗС, принципової різниці між ними немає. Тому робити вибір слід із особистих можливостей.

Також читайте: Чому сучасний бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку та каністрі

Висновок: Заправка на АЗС може проводитись різними способами – “до повного” на суму або по літрах. Кожен має свої особливості, але жодної вигоди певний формат не несе.

Свіжі новини

Схожі новини